"Pomyślcie, to nic nie boli."

Grudzień 2024
P W Ś C Pt S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

 

 

 

Inspektor Ochrony Danych:

Rafał Malujda

   tel.+48-91-852-20-93

 

 
 
 
 

 

RODO-informacje

           Drodzy Rodzice, w okresie zagrożenia jakiem jest epidemia koronawirusa, najbezpieczniej jest zostać w domu. Jak zorganizować czas dziecku? W co się bawić?

        Świetnym rozwiązaniem są zawsze różnorodne gry planszowe. Sprzyjają miłemu spędzaniu czasu w rodzinnej atmosferze, niosą wiele walorów edukacyjnych, uczą zdrowej rywalizacji. Jeśli zagraliście już we wszystkie gry jakie posiadacie, proponujemy grę w poznawanie siebie nawzajem. Do gry używamy pionków i kostki. Kolejno rzucamy kostką i przesuwamy pionek o ilość oczek na kostce. Gracz stając na danym polu wypowiada podaną na nim ulubioną przez siebie rzecz, np: ulubiona PORA ROKU - lato. W następnej turze wprowadzamy utrudnienie: stając na danym polu wypowiadamy ulubione rzeczy członków rodziny (mamy, taty, rodzeństwa itp.). Grę można modyfikować, wprowadzać punktację do poszczególnych pól, zmieniać zasady gry. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Plansze można powiększyć i wydrukować lub stworzyć własną (to również może być świetną zabawą na dłuższy czas).

Inną alternatywą na zagospodarowanie dziecku czasu wolnego jest odświeżenie zabaw znanych z okresu naszego dzieciństwa. Pobawmy się z dziećmi w domowe podchody, w ciuciubabkę, w ciepło - zimno, zagrajmy w kalambury, budujmy namioty z krzeseł i koców, zróbmy piknik na dywanie, a w kuchni wyczarujmy fikuśne ciasteczka.

Zachęcajmy dzieci do twórczości plastycznej. Poniżej dwa pomysły na wiosenne prace: Ślimaki z papieru i kubeczków po danonkach. Wystarczy wydrukować, pokolorować, wyciąć i posklejać. Szablon w załączniku. Wiosenny kurczaczek - szablon do wydruku i samodzielnego sklejenia. Szablon w załączniku.

Korzystajmy również z pomocy jaką niesie nam internet. Jest wiele stron z zabawami edukacyjnymi, słuchowiskami dla dzieci, edukacyjnymi filmami. Poniżej kilka propozycji:

 

https://kiddoland.pl/

 

https://www.kolorowe-obrazki.pl/labirynty/

 

https://eduzabawy.com/karty_pracy/

 

https://miastodzieci.pl/dla-dzieci/

 

https://tuptuptup.org.pl/bajki-edukacyjne/

 

Poniżej załączniki pdf

 

images/operators/EKR/1.pdf

images/operators/EKR/2.pdf

images/operators/EKR/3.pdf

 

 

 

 

Wychowawcy świetlic